Dziękujemy
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zakup koszulek dla naszych wolontariuszy!Dzięki Waszej hojności uczniowie mogą z dumą reprezentować naszą szkołę podczas różnych wydarzeń i akcji.
Dziękujemy!
Dziękujemy
Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Przyjaciele Szkoły!
Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji „Szkoły pełne talentów” zorganizowanej przez sieć sklepów Lidl. Zgromadzone Talenciaki wymieniliśmy na fantastyczne nagrody!Dzięki Waszemu zaangażowaniu i wsparciu, nasza szkoła wzbogaciła się o nowy sprzęt sportowy, z którego będą korzystać uczniowie.Serdecznie dziękujemy za Waszą pomoc i wsparcie!
REKRUTACJA
do klasy I Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Sypniewie
na rok szkolny 2025/2026
Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Sypniewie informuje, że od
3 marca 2025 r. rozpoczyna się rekrutacja do klasy I Szkoły Podstawowej
w Sypniewie.Harmonogram i dokumenty do pobrania dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej: zpowsypniewie.edupage.org (w zakładce Dokumenty – Szkoła – na dole strony).
Rodzice mogą skorzystać z dwóch sposobów składania dokumentów:
1. Wysłać skan dokumentów drogą mailową na adres placówki
psp-sypniewo@tlen.pl2. Dostarczyć dokumenty w wersji papierowej do skrzynki znajdującej się w wejściu
do Zespołu Placówek Oświatowych w Sypniewie.Konkurs na rymowankę
Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2025/2026
REKRUTACJA
do Publicznego Samorządowego Przedszkola w Sypniewie
na rok szkolny 2025/2026
Dokumenty do pobrania dotyczące rekrutacji do Publicznego Samorządowego Przedszkola w Sypniewie znajdują się na stronie internetowej: zpowsypniewie.edupage.org ( w zakładce Dokumenty - Przedszkole)
Rodzice dzieci już uczęszczających do naszego przedszkola składają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2025/2026 od dnia 17.02.2025 r. do dnia 24.02.2025 r.
Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz z załącznikami należy złożyć w dniach 03-14.03.2025 r.
Rodzice mogą skorzystać z dwóch sposobów składania dokumentów:
1. Wysłać skan dokumentów drogą mailową na adres placówki psp-sypniewo@tlen.pl
2. Dostarczyć dokumenty w wersji papierowej do skrzynki znajdującej się w wejściu do Publicznego Samorządowego Przedszkola w Sypniewie.
Droga Mamo, drogi Tato!
Jak zapewnić dziecku bezpieczny powrót do szkoły/przedszkola po wakacjach?
Witamy w kolejnym roku szkolnym! Wakacje minęły jak w mgnieniu oka, a teraz nadszedł czas, aby nasze pociechy wróciły do przedszkoli i szkół. Aby ten powrót był nie tylko radosny, ale i bezpieczny, przygotowaliśmy dla Was kilka cennych wskazówek. Wszystko to w ramach akcji "Bezpieczny powrót do szkoły", którą prowadzi farmaceutyczna platforma edukacyjna leki.pl.
Choroby, które Twoje dziecko może przynieść z placówki
Nasze dzieci, niczym mali odkrywcy, często przynoszą do domu różne „pamiątki” z przedszkola czy szkoły. Niestety, nie zawsze są to tylko rysunki czy nowe umiejętności. Oto kilka popularnych chorób, na które nasze maluchy są narażone w przedszkolach i szkołach podstawowych:
- ospa wietrzna – choroba objawiająca się charakterystycznymi czerwonymi krostkami, które mogą uporczywie swędzieć;
- wszawica – inwazja pasożytów (wszy), które osiedlają się na skórze głowy;
- owsica – zakażenie wywołane przez drobne pasożyty (owsiki), które mogą powodować dyskomfort i swędzenie w okolicach odbytu.
Profilaktyka chorób jako klucz do zdrowia
Wszyscy wiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego tak ważna jest profilaktyka! Kilka prostych nawyków może uchronić nasze dzieci przed niechcianymi gośćmi w postaci wirusów, bakterii czy pasożytów. Czego musimy nauczyć dzieci, i na co sami, jako rodzice, musimy położyć większy nacisk?
- Regularne mycie rąk – niby banał, ale jaki skuteczny! Przypominajmy dzieciom, że mycie rąk przed jedzeniem, po powrocie do domu czy po skorzystaniu z toalety to podstawa.
- Wietrzenie pomieszczeń – świeże powietrze to zdrowe powietrze. Pamiętajmy o regularnym wietrzeniu sal lekcyjnych, sal zabaw i pokoi dziecięcych.
- Zdrowa dieta – witaminy i minerały to najlepsze wsparcie dla odporności naszych dzieci. Dbajmy, aby w ich diecie nie zabrakło świeżych warzyw i owoców, a także źródeł kwasów omega.
Wszawica pod lupą
Wszawica, mimo że często kojarzy nam się z reliktem przeszłości, wciąż potrafi zaskoczyć. Jak ją rozpoznać? Maluchy zaczynają się drapać po głowie, a na włosach możemy zauważyć małe, białe kulki, czyli gnidy. Wszy są malutkie, ale bardzo wytrwałe i ciężko je usunąć.
Co ciekawe, wszy głowowe mają preferencje co do miejsc na głowie! Najczęściej można je znaleźć za uszami oraz na karku, gdzie skóra jest cieplejsza i bardziej wilgotna. Co więcej, jedna samica wszy może złożyć nawet do 10 jaj dziennie, co pokazuje, jak szybko ta choroba może się rozprzestrzeniać! Wszy są też dość sprytne – potrafią przeżyć poza skórą głowy nawet do dwóch dni, czekając na swojego nowego gospodarza.
Owsica bez tajemnic
Owsica to dość nieprzyjemna i swędząca dolegliwość, która potrafi zaskoczyć zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jak ją rozpoznać? Dzieci, zwłaszcza nocą, mogą narzekać na świąd w okolicy odbytu, co jest spowodowane przez samice owsików składające tam jaja. Mogą też być niespokojne i mieć problemy ze snem. Warto zwrócić uwagę na białe, cienkie robaczki, które można dostrzec w okolicach odbytu lub nawet na pościeli.
Owsiki są najbardziej aktywne w nocy, kiedy to samice wychodzą z odbytu, aby składać jaja na skórze. Jaja owsików są mikroskopijne i mogą przeżyć na powierzchniach nawet przez kilka tygodni! Owsiki mogą przemieszczać się nawet do 12 cm od odbytu, co dodatkowo zwiększa ryzyko rozprzestrzenienia się zakażenia. Owsica jest więc wyzwaniem higienicznym, ale dzięki odpowiednim działaniom możemy szybko pozbyć się tych nieproszonych gości.
Ospa na celowniku!
Ospa wietrzna to choroba, którą większość z nas pamięta z dzieciństwa – te małe, czerwone krostki, które swędzą jak szalone! Jak ją rozpoznać? Najpierw pojawia się gorączka i uczucie ogólnego osłabienia, a potem na skórze zaczynają wyskakiwać charakterystyczne pęcherzyki wypełnione płynem.
Krostki ospy pojawiają się falami, co oznacza, że na ciele dziecka możemy zobaczyć jednocześnie zarówno świeże, czerwone krostki, jak i te, które już zaczynają się goić. Pęcherzyki te są bardzo zaraźliwe aż do momentu, gdy pokryją się strupkami.
Nie zapominajmy o tym, że ospa wietrzna może prowadzić do powikłań, takich jak zakażenia skóry spowodowane nadmiernym drapaniem się! Co nie mniej ważne, ospa jest wywoływana przez wirusa Varicella-zoster, który lubi pozostawać w naszym organizmie w uśpieniu przez wiele lat i w przyszłości wywołać półpaśca..
Skąd czerpać wiedzę i wsparcie?
Dzięki odpowiedniej wiedzy i profilaktyce możemy zapewnić naszym dzieciom bezpieczny powrót do szkoły i przedszkola po wakacjach. Choroby wieku dziecięcego, takie jak ospa wietrzna, wszawica czy owsica, mogą być uciążliwe, ale z odpowiednimi informacjami i działaniami jesteśmy w stanie szybko je rozpoznać i skutecznie zwalczać. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat poszczególnych chorób, skorzystaj z naszej edukacyjnej platformy leki.pl.
Nasza szkoła bez elektrośmieci
DOŁĄCZ DO NAS!!!
W naszych szafach zalegają ubrania, którym można dać drugie życie, a nasza Szkoła może zyskać wsparcie finansowe!
Decyzja o przystąpieniu do kampanii podyktowana jest przede wszystkim naszą troską o środowisko naturalne. Mamy świadomość, że każde 10 kg przekazanych ubrań to:
-oszczędność 62409 litrów wody,
-redukcja CO2 0 129 kg!Każde 10 kg przekazanych ubrań =5 zł na wsparcie finansowe naszej placówki. Przekazane rzeczy zostaną wprowadzone do drugiego obiegu transparentnie
i odpowiedzialnie. Dodatkową zaletą kampanii jest uzyskanie środków finansowych dla naszej placówki, które wykorzystamy na potrzeby szkoły np. zakup pomocy dydaktycznych.Prosimy o pakowanie rzeczy w kartony do 10 kg. Odpowiednio zabezpieczone kartony prosimy przynosić do naszej szkoły- pracownicy obsługi wskażą miejsce zbiórki.
Zachęcamy do aktywnego udziału w kampanii!
Szkolna Kasa Oszczędności
Szkolne Kasy Oszczędności to największy i najstarszy w Polsce program edukacji finansowej. Jego historia sięga jeszcze lat 20-tych ubiegłego wieku. Od pokoleń zachęcamy najmłodszych do oszczędzania i zdobywania wiedzy z zakresu finansów. Obecnie to unikalne rozwiązanie w skali Europy, dostosowane do potrzeb polskich uczniów.
Bank Spółdzielczy w Krasnosielcu z siedzibą w Makowie Mazowieckim proponuje naszym uczniom przystąpienie do programu SKO.Dzięki udziale w programie uczniowie:
- nauczą się zarządzania finansami osobistymi
- wyrobią w sobie nawyk świadomego oszczędzania
- zdobędą wiedzę na temat oszczędzania i roli pieniądza we współczesnym świecie
- nabędą praktyczne umiejętności z zakresu korzystania z usług bankowych.
Nowe SKO to:
- dedykowana oferta produktowa dla szkół, rad rodziców oraz praktyczna nauka obsługi konta bankowego dla uczniów poniżej 13 roku życia,
- komplet materiałów edukacyjnych dla nauczycieli, uczniów i rodziców,
- bezpieczny, atrakcyjny graficznie, zrozumiały dla dzieci serwis bankowości internetowej.
Aktualnie w programie Szkolnych Kas Oszczędności uczestniczy blisko 2000 szkół z całego kraju. W SKO oszczędza obecnie ok. 150 tysięcy dzieci, a oferta edukacyjna dociera do ponad 400 tysięcy uczniów. SKO jest aktywnie rozwijającym się programem o ogromnym potencjale edukacyjnym. Co roku, jego uczestnicy mają okazję zaprezentować swoje osiągnięcia i zmierzyć się w konkursach organizowanych przez PKO Bank Polski, których celem jest wyróżnienie szkół i nauczycieli, którzy aktywnie popularyzują idee związane z oszczędzaniem.
Projekt Szkolnych Kas Oszczędności, którego korzenie sięgają lat dwudziestych ubiegłego stulecia, jest aktywnie rozwijającym się programem o ogromnym potencjale edukacyjnym. Kierunki jego rozwoju są wyznaczane przez kolejne pokolenia uczniów, którzy, czerpiąc z niego praktyczną wiedzę o finansach i ekonomii, zyskują niezbędne narzędzia do radzenia sobie w dorosłym życiu.
- ucz dziecko oszczędzania od najmłodszych lat
- oprocentowanie środków
DZIĘKI UDZIAŁOWI W PROGRAMIE TWOJE DZIECKO:
- wyrobi w sobie nawyk świadomego oszczędzania nawet małych kwot,
- nauczy się zarządzać swoim minibudżetem,
- nabędzie praktycznych umiejętności, jak korzystać z konta bankowego.
NOWE SKO TO:- program dedykowany uczniom od 6. do 13. roku życia,
- serwis bankowości elektronicznej, zrozumiały, bezpieczny i atrakcyjny graficznie dla dzieci,
- Twoje dziecko zyska możliwość:
- dostosowania wyglądu serwisu do swojego wieku i gustu,
- zakładanie wirtualnych skarbonek – co pomaga w zrozumieniu celowego oszczędzania,
- zdobywanie odznak - które są świetną mobilizacją do oszczędzania,
- korzystania z wielu ciekawych funkcjonalności, które sprawiają, że oszczędzanie stanie się po prostu znakomitą i pouczającą zabawą.
Aktualności
Co nowego w szkole?16.04.2025 r. Śniadanie Wielkanocne
- 16.04.2025
- 32
W naszych domach trwają gorące przygotowania do Świat. W szkole również czuć wielkanocną atmosferę. Tradycyjnie cała społeczność szkolna spotkała się na SZKOLNYM ŚNIADANIU WIELKANOCNYM, które w tym roku odbyło się 16 kwietnia. Temu pięknemu wydarzeniu towarzyszyło „WSPOMNIENIE O PAPIEŻU – ŚWIĘTYM JANIE PAWLE II” przygotowane pod opieką pań: Marzeny Łasiewickiej i Renaty Kołodziejczyk. Uczniowie – reprezentanci klas: VII, V, i IV- przypomnieli podczas wzruszającego apelu postać Jana Pawła II. W czasie spotkania Pani Dyrektor przybliżyła wszystkim najważniejsze tradycje wielkanocne oraz złożyła całej społeczności szkolnej piękne życzenia. Świąteczne życzenia popłynęły również od przewodniczącego SU Piotra Majkowskiego.
- 16.04.2025 r. Śniadanie Wielkanocne: Czytaj więcej
Sukcesy naszych uczniów
- 16.04.2025
- 7
- Sukcesy naszych uczniów: Czytaj więcej
15.04.2025 r. Spotkanie uczniów klas 7–8 z przedstawicielami Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce.
- 16.04.2025
- 9
- 15.04.2025 r. Spotkanie uczniów klas 7–8 z przedstawicielami Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce.: Czytaj więcej
14.04.2025 r. Spotkanie uczniów klas 7–8 z przedstawicielami I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Ostrołęce.
- 16.04.2025
- 31
- 14.04.2025 r. Spotkanie uczniów klas 7–8 z przedstawicielami I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Ostrołęce.: Czytaj więcej
Konkurs wiedzy o Europie
- 16.04.2025
W ramach podkreślenia faktu sprawowania polskiej prezydencji w Radzie Europejskiej w pierwszym półroczu 2025 roku i zbliżającego się Dnia Europy uczniowie naszej szkoły przystąpili do Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej. Sprawdzali swoje wiadomości odnośnie historii powstania UE, jej symboli, organów władzy czy ogólnej wiedzy o państwach członkowskich. Zmagania konkursowe już za nami, czekamy na wyniki.
- Konkurs wiedzy o Europie: Czytaj więcej
Ciekawe lekcje
- 16.04.2025
- 17
Lekcja na temat ruchów Ziemi , jej miejsca i innych planet w Układzie Słonecznym wywołała spore zainteresowanie. Uczniowie klasy trzeciej zachęceni i zmotywowani wykonali makietę Układu Słonecznego korzystając nie tylko z wlasnej wyobraźni i pomysłowości. Prace uczniów wywołały zainteresowaniem zarówno młodszych jak i starszych kolegów i koleżanek.
- Ciekawe lekcje: Czytaj więcej