43. Rocznica Wprowadzenia Stanu Wojennego - lekcja otwarta dla uczniów klasy VII.
- 7
10-12.12.2024 r.„Świąteczne Przerwy w Bibliotece-Zimowe Opowieści”.
- 8
W naszej szkole już poczuliśmy magię Świąt! W dniach 10-12.12.2024 r. odbywały się w naszej bibliotece niezwykłe, świąteczne przerwy dla uczniów klas 1-3. Podczas przerw czytaliśmy bajki, opowiadania, krótkie historie związane z Świętami Bożego Narodzenia i zimą. Nasi najmłodsi uczniowie z uwagą słuchali m.in. takich utworów: „Zawód Święty Mikołaj”; „Gwiazdka z tatą Oli”; „Elwirka na Śnieżnej Pustyni”; „Pani Zima”. Jednak największym zaciekawieniem wśród dzieci cieszyły się opowiadania pod tytułem „Elf do zadań specjalnych”! Niezwykłego uroku naszym spotkaniom dodała piękna wystawka książek o świątecznej i zimowej tematyce. Bez wątpienia możemy stwierdzić, że nasza czytelnicza akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem!
Biblioteka szkolna
9.12.2024 r. Mikołajki z Psyjaciółmi
W dniu 9.12.2024 r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w Mikołajkowym Spotkaniu z ukochanymi „Psyjaciółmi”! Program PSIA LEKCJA to najważniejsza wiedza o bezpieczeństwie dzieci i psów, potrzebach psa i najlepszej opieki nad zwierzęciem. Celem Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom jest jednak nie tylko edukacja, ale także niesienie realnej pomocy. Niezbędne do tego są środki finansowe, dzięki którym Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom może zapewnić najlepszą dogoterapię dzieciom w szpitalach, pomoc w wybudzeniu dzieci ze śpiączki czy szkolenia psich wolontariuszy. Nasi szkolni wolontariusze w dniach: 6.12.2024 r., 9.12.2024 r., 10.12.2024 r. zbierali do „Psiej Puszki” pieniądze, które wpłacimy na konto Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom! Zebraliśmy 414 zł, 29 gr! Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w zbiórkę pieniędzy na tak szczytny cel!
AKCJĘ WSPIERA Szkolny Klub Wolontariusza!
9.12.2024 r. Wigilia u seniorów
- 14
W dniu 9 grudnia 2024 r. uczniowie klas 4 i 5 wystąpili podczas uroczystej Wigilii dla Seniorów. Młodzież przedstawiła montaż słowno- muzyczny pod nadzorem p. Barbary Augustyniak oraz p. Katarzyny Piotrowskiej. Przedstawienie wprowadziło publiczność w wyjątkowy nastrój, przypominając o prawdziwym znaczeniu Świąt Bożego Narodzenia. W trakcie wydarzenia nie zabrakło momentów wzruszenia. Na zakończenie wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a organizatorzy podziękowali za występ drobnymi upominkami lub słowami uznania.
Nasze osiągnięcia
03.12.2024 w MSCDN w Warszawie odbył się II Finałowy Turniej Warcabowy, w którym brał udział uczeń naszej szkoły Marek Grabowski z klasy trzeciej. Jesteśmy dumni, że Marek dotarł aż tak daleko!
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w innych turniejach warcabowych
6.12.2024 r. Wycieczka do Różana
- 12
6 grudnia 2024 roku w piątkowe mikołajkowe popołudnie uczniowie klasy trzeciej razem z rodzicami i wychowawczynią Bożeną Dworecką udali się do hotelu Awangarda w Różanie. Tam spędzili miło czas grając w kręgle, w bilard. Korzystali także z innych atrakcji tego miejsca.
Z apetytem zjedli przygotowaną dla nich pizzę. Czas na przyjemnościach upłynął bardzo szybko i trzeba było wracać do domu. Troskliwi rodzice zatroszczyli się to, aby wszyscy bezpiecznie dotarli do domu.
To był bardzo miły i przyjemny wieczór.
Mikołajki w klasie pierwszej
- 10
6 grudnia 2024 r. w klasie pierwszej odbyły się mikołajki. Już z samego rana do klasy przybył pomocnik Mikołaja – mama Liliany, która w imieniu rodziców obdarowała dzieci upominkiem i słodyczami.
W tym dniu dominował kolor czerwony. „Mikołajowe” czapki i opaski przyozdobiły głowy dziewczynek i chłopców.
Dzieci poznały historię św. Mikołaja, na cześć którego ustanowiono to święto. Potem wykonały pracę plastyczną - papierowego Mikołaja. Następnie w kolorowe bombki, łańcuchy i światełka ubrały klasową choinkę.
Najwięcej emocji wzbudziło pojawienie się Mikołaja, a nawet dwóch !
Wszystkich obdarował cukierkami. To był fantastyczny, pełen emocji i śmiechu dzień.
6.12.2024 r. Mikołajki
- 27
06.12.2024 r. był wyjątkowym dniem! Mikołaj znalazł czas, aby odwiedzić wszystkich przedszkolaków, uczniów oraz pracowników, obdarowując każdego słodkim cukierkiem
5.12.2024 r. Wycieczka uczniów 4 klasy
- 26
Klasa 4 wraz z wychowawcą- p. Emilią Częścik, dniu 5 grudnia udała się do Miasteczka Świętego Mikołaja w hotelu Avangarda w Różanie. Nasz wyjazd był pełen niezapomnianych wrażeń i świątecznej magii.
Pierwszym punktem programu były zabawy na dmuchańcach. Uczniowie skakali i biegali, śmiejąc się głośno. Radości było co nie miara. Następnie udaliśmy się do specjalnie przygotowanej niszczarki złych uczynków- każdy z uczestników miał za zadanie wypisać swoje złe zachowania, które potem zostały zniszczone. Kolejnym przystankiem było napisanie listu do Świętego Mikołaja. Dzieci spisywały swoje marzenia i życzenia, mając nadzieję, że Mikołaj je spełni. Opieczętowane i podpisane listy zostały wrzucone do skrzynki. Mikołaja oczywiście spotkaliśmy na miejscu- każdy miał możliwość podejść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Następnie wzięliśmy udział w warsztatach zdobienia pierników. Pachnące przyprawami ciasteczka udekorowaliśmy kolorowymi lukrami i posypkami. Dzieci z zapałem tworzyły małe dzieła sztuki, które potem zabraliśmy ze sobą.
Warsztaty kreatywne – przedostatni punkt naszego mikołajkowego wyjazdu. Każdy samodzielnie stworzył piękny świąteczny wianek.
Na koniec, pełni wrażeń i nieco zmęczeni, udaliśmy się na ciepły posiłek- pizzę. Ten dzień na pewno zostanie w naszej pamięc
Próbny egzamin ósmoklasistów CKE
- 6
Rodzaje gleb- lekcja geografi metodą projektu
- 12
Klasa 7 na lekcji geografii pracowała dziś metodą projektu i po lekcji przybliżajacej typy gleb w Polsce wykonała własny profil wybranej gleby. Projekt tym ciekawszy, że jadalny . Wszystkie produkty na poszczególne warstwy glebowe można było później skonsumować.
Jak się okazuje, nauka może być przyjemna
"Metamorfoza Ebenezera Scrooge'a" - lapbooki wykonane przez uczniów klasy VII
- 2
W listopadzie 2024r. uczniowie klasy VII na lekcjach języka polskiego omawiali lekturę pt. "Opowieść wigilijna" Charlesa Dickensa. Aby utrwalić wiadomości na temat przemiany, jaka się dokonała w głównym bohaterze Ebenezerze Scrooge'u, młodzież wykonała lapbooki.
Czym jest lapbook?
Otóż to tzw. „książka na kolanach” (w wolnym tłumaczeniu). Stanowi świetny sposób nauki. Trzeba przyznać, że wszystkie prace naszych siódmoklasistów miały bardzo atrakcyjną formę
Nasze osiągnięcia
W dniu 01.12.2024 r. w Makowie Mazowieckim odbyły się zawody powiatowe w piłkę ręczną chłopców w kategorii Igrzyska Dzieci (rocz. 2012 i młodsi). Reprezentacja naszej szkoły zajęła 4 miejsce w turnieju eliminacyjnym.
Skład reprezentacji: Oskar Durka , Mikołaj Gorczyca, Konrad Wołosz, Tymoteusz Chojnowski, Jakub Mamiński, Ksawery Borkowski, Piotr Dzikowski, Bartosz Gąska, Piotr Olkowski, Kacper Budny, Dawid Wołosz, Jan Pojawa, Maciej Mamiński.
Opiekun drużyny - Dariusz Borucki.
Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom
Spotkanie z Gandalfem i Bilbem Bagginsem...
- 7
W listopadzie 2024r. uczniowie klasy VI wzięli udział w nietypowych lekcjach języka polskiego. Tematem zajęć było spotkanie z Gandalfem i Bilbem Bagginsem - bohaterami lektury J.R.R. Tolkiena pt. „Hobbit”.
Szóstoklasiści z zapałem uczestniczyli w projekcie edukacyjnym, którego celem było ukazanie niezwykłości tych postaci. Pojawił się nawet czarodziej Gandalf, a także hobbit we własnej osobie. W te role wcielili się uczniowie: Maria Beczak i Tomasz Szczepański.
Przedstawili oni prezentacje multimedialne na temat głównych bohaterów oraz przygotowali związany z nimi quiz. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali naszych "gości" i chętnie zadawali im pytania. Zarówno Tomek, jak i Marysia znakomicie odnaleźli się w nowych rolach.
Spotkanie z Gandalfem oraz Bilbem wzbudziło zainteresowanie i wesołość wszystkich uczniów. Zaletą zajęć było zaangażowanie całej klasy. Dzięki temu dobrze zapamiętała ona te postacie, a w szczególności utrwaliła informacje o stylu ich życia, wyglądzie, cechach charakteru i skłonnościach, wszak "Hobbit" to lektura obowiązkowa każdego ucznia szkoły podstawowej!
"Psie lekcje"
- 10
„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…” – inscenizacja „Dziadów” cz. II Adama Mickiewicza
- 14
Dnia 22.11.2024r. w ramach zajęć z języka polskiego uczniowie klasy VII wzięli udział w inscenizacji dramatu Adama Mickiewicza pt. "Dziady" cz. II. Zaprezenrowali go klasie VI. Była to doskonała okazja, by lepiej zrozumieć tę niezwykłą lekturę i zaangażować się w twórczy sposób w analizę dzieła. Uczniowie wcielili się w postacie dramatu, a przy odpowiednich rekwizytach i kostiumach stworzyli wyjątkową atmosferę, oddającą mistyczny klimat obrzędu "dziadów".
Całe wydarzenie odbyło się w przyciemnionej sali, gdzie światło świec, dym oraz nastrojowa muzyka wzmacniały klimat tajemniczości. Powtarzające się w inscenizacji słowa: "Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie?" doskonale oddały grozę i nastrój niepokoju, charakterystyczny dla obrzędu "dziadów".
Dzięki zaangażowaniu uczniów inscenizacja była nie tylko wartościową lekcją literatury, ale również doświadczeniem teatralnym, które na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników.
Młodzież przygotowała przedstawienie pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego p. Agnieszki Lewandowskiej.
Andrzejki w klasie 1
- 12
Choć doskonale wiemy, że wróżby andrzejkowe należy traktować z przymrużeniem oka, to ciekawość zwyciężyła i daliśmy się porwać chwili. Każdy z niecierpliwością przekuwał papierowe serca, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów i kręcił wirtualne koło z wróżbą. Było wiele radości i dużo wspólnej zabawy.
25.11.2024 r. Dzień Pluszowego Misia
- 16
W dniu 25 listopada 2024 r. w naszej szkole świętowaliśmy „Dzień Pluszowego Misia”. Na korytarzach od rana zrobiło się gwarno, kolorowo i wesoło! Nasi najmłodsi uczniowie przyszli do szkoły w towarzystwie swoich ukochanych pluszowych przyjaciół-żyraf, słoników, piesków, misiów i wielu innych!
Ten wyjątkowy dzień był wspaniałą okazją do poznania historii Pluszowego Misia! Uczniowie klas I-III obejrzeli bajkę związaną z historią tego święta. Dzieci z uwagą słuchały informacji o misiach, następnie z chęcią brały udział w konkursach, bajkowych testach związanych z ich bajkowymi postaciami! Naszej zabawie towarzyszył niezwykły gość- ukochany przez wszystkie dzieci Puchatek, w którego rolę wcielił się Artur Załęski, uczeń klasy VI. Na koniec wspólnej zabawy Miś poczęstował wszystkich słodką niespodzianką
20.11.2024 r. Dzień Życzliwości i Praw Dziecka
- 42
W dniu 20.11.2024r społeczność ZPO w Sypniewie uczciła Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka i Życzliwości. Korowód przystrojony w niebieskie balony przeszedł ulicami Sypniewa pozdrawiając spotkanych mieszkańców i wręczając im czerwone serduszka z napisem „ Dobrze, że jesteś”.
18.11.2024 r. Wycieczka do Ostrołęki klas 1-3
- 46
Dnia 18 listopada 2024 r. uczniowie klas I-III w Ostrołęckim Centrum Kultury obejrzeli spektakl muzyczny „Śpiąca Królewna”. Z zaciekawieniem śledzili losy bohaterów. Szczególnie interesująca była postać złej wróżki, która zrozumiała swój błąd i tym samym przypomniała o bardzo ważnej roli magicznych słów – proszę, dziękuję i przepraszam. Piękna muzyka, dekoracje i stroje wprowadziły dzieci w baśniowy świat, gdzie dobro zawsze zwycięży zło. Interaktywny charakter spektaklu skutecznie angażował dzieci. Przygoda z teatrem była niezwykle udana, o czym świadczyły gromkie brawa i uśmiechy na twarzach dzieci.
Po przedstawieniu uczniowie udali się do Kreatywnego Centrum Zabawy „Hoopla w Klocki”, gdzie dali upust swojej dziecięcej energii. Mnóstwo przeróżnych klocków, zabaw zręcznościowych i gier wyzwalało wyobraźnię dzieci i sprzyjało umiejętności budowania relacji w grupie. Ponadto uczniowie uczestniczyli w kreatywnych warsztatach. Pod opieką instruktorów wykonali śliczne, kolorowe, bajkowe mydełka. Wizyta w sali „Hopla w Klocki” łączyła zabawę i naukę. Dostarczyła wielu wrażeń i radości.
W drodze powrotnej dzieci podczas wspólnego posiłku szybko uzupełniły spalone kalorie. Wycieczka była wartościową lekcją kultury, cenną formą spędzania czasu i integracji grupy.